همه چیزهایی که می توانید در خصوص کوید-19 و چگونگی حفظ امنیت خود و دیگران باید بدانید.

آیا آماری را از مراکز کنترل بیماری مشاهده کرده اید؟ تخمین زده می شود که ویروس کرونا تاکنون حداقل 29 میلیون نفر در جهان را بیمار کرده و حداقل 16 هزار نفر را کشته است. نه، این آمار در مورد بیماری Coronavirus COVID-19 نیست. این ارقام مربوط به فصل آنفولانزای 2019-2020 است.

این به معنای پایین بودن سطح هشدار وضعیت کنونی ویروس نیست، بلکه تنها به ارائه دیدگاه کمی می پردازد. بله، coronavirus می تواند کشنده باشد. تاکنون بیش از 2 هزار و 800 نفر جان باخته اند و تعداد بیماران به 80،000 رسیده است. به نظر می رسد با شیوع آن از سمت کره جنوبی به ایتالیا وضعیت بدتر هم می شود. تقریباً عجیب به نظر می رسد که در چنین مواقعی از سفرهای مسافرتی یاد شود. اما با وجود این برخی ناچار به مسافرت می شوند.

افزایش دانش می تواند باعث کنترل ترس و احساست شود. مانند اکثر چیزهای زندگی، هرچه بیشتر بدانید، از وضعیت بهتری برخوردار خواهید بود. پس اجازه دهید که آموزش شروع شود.

ویژگی های کلیدی

  • ویروس کرونا: تاکنون بیش از 80،000 بیمار در سراسر جهان.
  • مسافران باید دقت کنند.
  • بخش وزارت امور خارجه کشورهای جهان به طور مداوم هشدارهای سفر را به روز می کنند.
  • راهکارهای برتر به منظور محافظت از خود: دستان خود را بشویید. اگر مریض هستید، در خانه بمانید.
  • اطلاعات به سرعت تغییر می کنند. بروز باشید.

همچنین بخوانید؛ نوسانات قیمتی سهام شرکت های دارویی تحت تاثیر اخبار مرتبط با ویروس کرونا

مراکز کنترل بیماری

CDC یک منبع آنلاین عالی به منظور coronavirus است. اطلاعات شامل همه چیز از آخرین اخبار شیوع گرفته تا توصیف علائم (“تب ، سرفه ، تنگی نفس)” است. همچنین یک بخش ویژه برای مسافران وجود دارد که کشورهایی را نشان می دهد که مسافران باید از سفرهای غیر ضروری (چین و کره جنوبی) خودداری کنند و کشورهایی که افراد مسن و یا دارای بیماری های مزمن پزشکی باید سفر به آنها را به تعویق بیاندازند (ایتالیا، ژاپن). این صفحات حتی اگر قصد سفر نداشته باشید ارزش خواندن دارند. آنها را در CDC.gov بیابید.

پرشک شما

با پزشک خود مشورت کنید. آنها می توانند برخی ترس ها را برطرف کنند (شاید حتی در مورد مواردی که باید مراقب آنها باشید به شما هشدار دهند).

توصیه های زیر را دنبال کنید

اگر بیمار هستید، در خانه بمانید. این بدان معنا نیست که به سر کار و یا سفر نروید. خطوط هوایی در زمان شیوع ویروس کرونا به دقت همه مسافران را زیر نظر دارند و از سوار شدن برخی از مسافران ممانعت می کنند.

مکرراً دستان خود را بشویید. و نه فقط شستشوی ساده زیر شیر آب؛ طبق CDC، شما باید از صابون و آب جاری استفاده کنید و دستان خود را حداقل 20 ثانیه زیر آب نگه دارید.

از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید. این دستمال های مرطوب می تواند در هواپیما عالی باشند. از آنها برای تمیز کردن سینی غذا، دستگیره های توالت و هرچه فکر می کنید لمس خواهید کرد، استفاده کنید.

آیا به پوشیدن ماسک نیاز دارید؟ سازمان بهداشت جهانی WHOبخش کاملی در وب سایت خود دارد که به این سؤال اختصاص داده است، از جمله نمودارها و فیلم ها در مورد ماسک های مختلف و نحوه استفاده و دفع آنها.

در این مقاله آمده است: “اگر شما سالم هستید ، تنها در صورت مراقبت از شخصی که به عفونت 2019-nCoV مشکوک است، ماسک بپوشید”. همچنین ادامه می دهد   “ماسک تنها در مواقعی که با تمیز کردن مکرر با مالش دست الکل یا صابون و آب استفاده می شوند، موثر هستند.” اگر در این مورد شک دارید با پزشک خود صحبت کنید و همیشه بروز باشید.

به کشور و یا شهرهای پر ریسک سفر نکنید.

با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید

درست است بلیط خود را تهیه کرده اید اما به منظور مطمئن بودن از اجرای سفر، وب سایت ایرلاین مورد نظر را چک کنید و یا با آنها از طریق تلفن و یا ایمیل در تماس باشید. چرا که امکان لغو بلیط و استرداد هزینه بلیط در شرایط بحرانی وجود دارد.

بیمه سفر را در نظر داشته باشید

بیمه مسافرتی می تواند یک بادیگارد زندگی باشد. بهترین کار این است که طرح بیمه را به طور کامل بخوانید، سپس با تلفن از بیمه گذار سؤالات بیشتری بپرسید.

فقط شما می توانید تصمیم به سفر بگیرید. اما باز هم، هرچه بیشتر بدانید، تصمیم هوشمندانه تری خواهید گرفت. در حال حاضر مشخص نیست سرانجام  COVID-19 چه خواهد بود. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که مراقب خودمان – هر کجا که هستیم- باشیم و آگاه بمانیم.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان